مرکزی نیوز || MarkaziNews.ir نخستین شرکت دانش بنیان در حوزه پزشکی استان مرکزی تاسیس شد | مرکزی نیوز | MarkaziNews.ir


 

 

 

کد مطلب: 34499 | تاریخ ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ | چاپ این مطلب |
نخستین شرکت دانش بنیان در حوزه پزشکی استان مرکزی تاسیس شد

مرکزی نیوز : مدیرامور تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی اراک از تاسیس نخستین شرکت دانش بنیان در حوزه پزشکی در این استان خبر داد.


 به گزارش مرکزی نیوز ؛ دکتر محمد رفیعی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این شرکت در راستای سیاست وزارت بهداشت در توسعه تجاری سازی فناوری های نوین ایجاد شده است و موسسان آن از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک هستند.

وی توضیح داد: پرونده سه شرکت متقاضی دیگر در حوزه دانش بنیان در دست بررسی است.
مدیر امور تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: متقاضیان این شرکت ها بر اساس مقررات موجود باید مجوز فعالیت از بنیان نخبگان ریاست جمهوری اخذ کنند و پس از آن در حوزه دانشگاه های علوم پزشکی اجازه فعالیت علمی دارند.
دکتر رفیعی خاطرنشان کرد: مراحل پیگیری ایجاد نخستین مرکز رشد علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی اراک کلید خورده و در هفته آینده بازدید از وزارت بهداشت و درمان در این زمینه انجام خواهد شد.
وی بیان کرد: شرکت های دانش بنیان تا سه سال باید در محیط دانشگاهی و در حلقه ضوابط مراکز رشد فعالیت داشته باشند و پس از ان می توانند دامنه کاری خود را به صورت مستقل انجام دهند.
مدیر امور تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی اراک عنوان کرد: شرکت های دانش بنیان حوزه پزشکی دارای مجوز از بنیاد نخبگان ریاست جمهوری از مزایای تسهیلات کم بهره تا سقف ۱۰ میلیارد ریال برخوردار می شوند.
هم اینک ۲۲۹ عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک فعالیت دارند.
دانشگاه علوم پزشکی اراک دارای شش دانشکده پیراپزشکی، پرستاری، مامایی ، بهداشت، توانبخشی، دندانپزشکی و پزشکی است و سه دانشکده اقماری پرستاری در ساوه(مستقل) ، خمین و شازند نیز وجود دارد.
هم اینک سه هزار و ۸۰۰ دانشجو در ۶۴ رشته تحصیلی از کاردانی تا دکترای حرفه ای و تخصصی در این دانشگاه به تحصیل اشتغال دارند.
درحال حاضر سه رسته در مقطع کاردانی، ۱۹ رشته در مقطع کارشناسی، شش رسته در مقطع کارشناسی ناپیوسته، ۱۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد،دو رشته دکترای عمومی، ۱۱ رشته دستیاری تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی اراک دایر است.نظر خود را ارسال کنید - قطعاً نظر شما دیده می شود:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- طبق اساسنامه مرکزی نیوز ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
نام *
ایمیل *
سایت

لطفاً برای ارسال نظر شریفتان سوال زیر را پاسخ دهید
نتیجه 14 + 11 می شود؟(در مستطیل زیر درج نمایید)
Please leave these two fields as-is:

برگه‌هاکلیه حقوق این سایت متعلق به مرکزی نیوز || MarkaziNews.ir می باشد نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع ميباشد.
Copyright ©2009 www.MarkaziNews.ir , All rights reserved.
Designed & Developed by: Sepanta Group Team.