مرکزی نیوز || MarkaziNews.ir آخرین وضعیت چهارمین محکوم به اعدام پرونده فساد ۳هزار میلیاردی | مرکزی نیوز | MarkaziNews.ir


 

 

 

کد مطلب: 34509 | تاریخ ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ | چاپ این مطلب |
آخرین وضعیت چهارمین محکوم به اعدام پرونده فساد ۳هزار میلیاردی

مرکزی نیوز : وکیل مدافع سعید کیانی رئیس پیشین بانک صادرات شعبه گروه ملی اهواز که در پرونده فساد سه هزار میلیاردی به اعدام محکوم شده است، ضمن تشریح آخرین وضعیت پرونده موکلش گفت: دیوان عالی کشور تا کنون دو مرتبه درخواست اعاده دادرسی موکلم را رد کرده است.


به گزارش مرکزی نیوز ؛ رسول رازی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت پرونده موکلش که به اعدام محکوم شده است اظهار کرد: تاکنون دو مرتبه به دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی دادیم اما در هر دو بار، دیوان درخواست ما را رد کرده است.

وکیل مدافع سعید کیانی از ارائه درخواست اعاده دادرسی برای سومین مرتبه خبر داد و گفت: طی هفته جاری، درخواست اعاده دادرسی جدیدی را به دیوان عالی کشور تقدیم خواهیم کرد که امیدواریم این بار مورد پذیرش قرار گیرد.

رازی در پاسخ به این سئوال که استدلال دیوان برای نپذیرفتن درخواست اعاده دادرسی موکلش چیست؟ افزود: متاسفانه با توجه به اینکه این پرونده یک پرونده عادی قضایی نیست، به استدلال‌های وکلا و حقوقدانان توجهی نمی‌شود و ما معتقدیم رای صادره کاملا مغایر با قوانین است.

وکیل مدافع رییس پیشین بانک صادرات شعبه گروه ملی اهواز افزود: دادگاه در رای خود به قانون سال ۱۳۱۵ استناد کرده و بانک صادرات را شبه دولتی دانسته و به همین خاطر اتهام رشوه را در مورد موکلم محرز دانسته است اما قانون جدید آئین‌دادرسی کیفری زمینه‌ای را فراهم کرده تا بتوانیم دوباره اعاده دادرسی کنیم. عمده اتهام موکلم رشوه است در حالی که بانک صادرات یک بانک خصوصی است و مصداق رشوه را ندارد.

رازی با بیان اینکه اکنون حدود ۵ سال از حبس موکلش می‌گذرد گفت: حداکثر مجازات پیش‌بینی شده برای اتهام رشوه در قانون، پنج سال حبس است اما وی به اتهام عضویت در گروه تبهکار به اعدام محکوم شده در حالی که گروه تبهکار مصداق خارجی نداشته و ندارد.

وی با بیان اینکه در دوبار گذشته، شعبه ۱۳ دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی موکلش را رد کرده است افزود: رد مال این پرونده که نزدیک به سه میلیارد تومان است، انجام شده و امیدوارم در مرتبه سوم، دیوان عالی کشور با درخواست اعاده دادرسی موکلم موافقت کند.

به گزارش تسنیم، سعید کیانی رئیس پیشین بانک صادرات شعبه گروه ملی اهواز است که در پرونده فساد سه هزار میلیاردی به اتهام افساد فی‌الارض به اعدام و بازگرداندن رشوه به مبلغ ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال محکوم شد.نظر خود را ارسال کنید - قطعاً نظر شما دیده می شود:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- طبق اساسنامه مرکزی نیوز ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
نام *
ایمیل *
سایت

لطفاً برای ارسال نظر شریفتان سوال زیر را پاسخ دهید
نتیجه 12 + 11 می شود؟(در مستطیل زیر درج نمایید)
Please leave these two fields as-is:

برگه‌هاکلیه حقوق این سایت متعلق به مرکزی نیوز || MarkaziNews.ir می باشد نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع ميباشد.
Copyright ©2009 www.MarkaziNews.ir , All rights reserved.
Designed & Developed by: Sepanta Group Team.