مرکزی نیوز || MarkaziNews.ir انتشار فیلم تاسف برانگیز شکنجه کودک اردبیلی ۱۴ ماه پس از حادثه + تصاویر | مرکزی نیوز | MarkaziNews.ir


 

 

 

کد مطلب: 34577 | تاریخ ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ | چاپ این مطلب |
انتشار فیلم تاسف برانگیز شکنجه کودک اردبیلی ۱۴ ماه پس از حادثه + تصاویر

مرکزی نیوز : فیلمی کوتاه و تکان دهنده در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد یکی از پرسنل‌ مهد کودکی در اردبیل در حال غذا دادن به کودک به طرز بسیار بدی وی را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد و با او رفتار بسیار بدی دارد.


به گزارش مرکزی نیوز ؛ چندی پیش خبرگزاری میزان، گزارشی از یک شایعه در فضای مجازی منتشر کرد. براساس این شایعه، پسر نوجوانی چهل روز در یک کلانتری پیدا شده و هیچ آدرس و شماره‌ای از والدین این کودک در دسترس نبود.

در گزارش مذکور از مخاطبان خواسته شده بود تا این پیام را در گروه‌های خود منتشر کنند و  پدر و مادر نوجوان را از نگرانی رهایی دهند.

اما در نهایت مشخص شد، نه تنها شایعه منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی موبایلی صحت ندارد، بلکه صاحب این عکس، پسری است که اصلا ملیتی ایرانی ندارد و در یکی از شهرهای هند زندگی می‌کند.

شایعات و فضاسازی‌های دروغین و بعضا غیر اخلاقی از این دست که احساسات جامعه را به بازی می‌گیرد در شبکه‌های اجتماعی بویژه موبایلی گسترش پیدا کرده است.

در آخرین نوع از شایعات موبایلی، انتشار حوادث “اجتماعی خاص” مرتبط به گذشته است.

انتشار مجدد فیلم شکنجه کودک اردبیلی در مهدکودک
اتفاقاتی که در سال‌های گذشته رخ داده و به طور کامل مورد رسیدگی قضایی قرار گرفته‌اند، توسط برخی افراد در شبکه‌های موبایلی مانند تلگرام منتشر می‌شود.

به تازگی فیلمی مربوط به تیرماه سال ۹۳ دوباره در شبکه‌های اجتماعی موبایلی در حال دست به دست شدن است. سال گذشته فیلمی کوتاه و تکان دهنده در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد یکی از پرسنل‌ مهدکودکی به نام ستایش ۲، در اردبیل در حال غذا دادن به یک کودک به طرز بسیار بدی وی را مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار می‌دهد. با انتشار این فیلم و شکایت خانواده کودک، تحقیقات پلیس آغاز شد.

انتشار فیلم تاسف برانگیز شکنجه کودک اردبیلی 14 ماه پس از حادثه + تصاویر

بدلیل اهمیت موضوع و آسیب‌های وارده به کودکان این مهد کودک پرونده مذکور با جدیت رسیدگی و با تکمیل تحقیقات کیفرخواست پرونده به سرعت صادر شد و متهمان پرونده شامل مربی و مدیر مهد با شکایت والدین ۱۰ نفر از کودکان بازداشت شدند.

براساس کیفرخواست اتهام مربی مهد، کودک آزاری، ضرب و شتم و بدرفتاری با کودکان و مدیر مهد هم به اتهام عدم‌ اعلام کودک‌آزاری بازداشت شد چرا که او از رفتار مربی مهد با کودکان اطلاع داشته اما این موضوع را به بهزیستی یا دستگاه قضایی خبر نداده بود.

به گفته  دادستان عمومی و انقلاب اردبیل “با توجه به اینکه این حادثه جو ناامنی روایی را در جامعه دامن زده بود و برخی رسانه‌های معاند نظام نیز قصد سوءاستفاده از این جریان را داشتند دادگستری استان اردبیل با سرعت تحقیقات و بررسی‌های خود را انجام داد و مجرمان به سزای اعمال‌شان رسیدند و دستور پلمب مهدکودک صادر شد.

حال پس از گذشت یک سال و دو ماه از حادثه مهد کودک ستایش اردبیل، برخی افراد اقدام به انتشار فیلم این حادثه در شبکه‌های موبایلی کرده‌اند؛ حادثه‌ای که خاطیان آن سزای عمل تاسف برانگیز خود را دیده و  پرونده مختومه شده است.

انتشار مجدد فیلم شکنجه کودک اردبیلی در مهدکودک

البته این تنها موردی نیست که این روزها در شبکه‌های مجازی موبایلی می‌توان مشاهده کرد، بلکه موارد دیگری نیز رخ داده و در حال گسترش است.

مواردی از این قبیل را می‌توان در فهرست آفات شبکه‌های مجازی قرار داد؛ فرصتی که سودجویان وابسته به جریانات خاص از آن استفاده می‌کنند تا احساسات عمومی را جریحه‌دار کرده و اهداف خاصی را بدنبال دارند.

حال اینکه هدف انتشار دهندگان این نوع شایعات در میان کاربران ایرانی چیست موضوعی است که باید مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد و با خاطیان برخورد مناسب صورت پذیرد.نظر خود را ارسال کنید - قطعاً نظر شما دیده می شود:

1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- طبق اساسنامه مرکزی نیوز ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
نام *
ایمیل *
سایت

لطفاً برای ارسال نظر شریفتان سوال زیر را پاسخ دهید
نتیجه 8 + 2 می شود؟(در مستطیل زیر درج نمایید)
Please leave these two fields as-is:

برگه‌هاکلیه حقوق این سایت متعلق به مرکزی نیوز || MarkaziNews.ir می باشد نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع ميباشد.
Copyright ©2009 www.MarkaziNews.ir , All rights reserved.
Designed & Developed by: Sepanta Group Team.